>her geçen seneye!

Posted: December 4, 2008 in Uncategorized

>

“Tonight we drink to youth
And holding fast the truth”

bilmiyorum. geçen sene tam bu gün, ne yazmıştım hatırlamıyorum. neden hatırlamadığımı hiç hatırlamıyorum. hatırlamak istemediğimi hatırlıyorum. neyi hatırlamak ya da hatırlamamak istediğimin bir önemi var mı? bence yok. unutulan her şeyin hiçbir önemi yok. unutmak istediklerinin de..

unutmak, hatırlamayı en aza indirgemektir demişti bir dostum.. tam da geçen sene bu günlerde. bunu iyi hatırlıyorum. bir akşam vakti. oldukça soğuk. yanımda yürümek istediler. ben istemedim. hiçbir şeyi istemedim. kendimi bile. unuttum. en aza indirgedim kendimi. bunu bilmek hatırlamaların değerini artırdı. hatırladıklarıma olanca gücümle sahiplendim. tam bir yıl. kaç mekan unuttum. kaç mekanı tükettim. doğduğum evi, odayı başka hatırlamalara devrettim. sokağımı başka çocuklara. yollarımı umutsuzlara.

kaç beni atıp benden kendimle kaldım. huzursuz benle. tembelliğini meşrulaştırmaya çalışan bedenimle ruhumu kendimden kaçırdım. koştum baharda. çiçeleri görmedim ağaçlarda. kokusunu duymadım leylakların. ve dinlemedim göçmen kuşları. burada, kentimde göçebe ruhumu bir süre daha dizginledim. koştum. yorulduğumu unuttum.

hafızasız günlüğümde atılmamış tarihler buldum ve birkaç çizik kağıdımda. yaktım. dumanıyla ısındım. özgeçmişime birlikte yazdığım hatırlayışımla tanıştım. unutuluşumu sonbahara taşıdım. bu defa unutuşu tarihe yazdım. yazdım da ne oldu. yazdığımı unuttu tarih. tarih beni unuttu.

her aralıkta beni unuttuğu gibi..
her geçen seneye lanet okuduğu gibi..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s