>tiksinti

Posted: November 2, 2008 in Uncategorized

>


Günler geçiyor, içimdeki bulantı geçmiyor.
Sokaklar, yığınlar, kalabalıklar ve boşluklardan had safhada tiksinti duyuyorum. Sanki konuşsam içimdeki tüm düşünceler dışına çıkacak; kötü var oluşum, en dipte bir yerlerde duruşum. Zaman donmuş ve hayatı durdurmuş hissiyatında hareket ediyorum ancak hareketiminin zamansızlığını fiziken açıklamak güç ki öyle bir niyet de taşımamaktayım.
Hiçbir niyetim yok bu tavrımla, peşin peşin söyleyim. Kendimden bile tiksinmeye başlayalı çok oldu zira. Büyümekle ve kirlenmekle ilgisi olabilir ancak çok da bulaşmış değilim hayata. Ucunda kıyısında zar zor dahil edilmeye çalışılmaktayım. Kendimi kaptırıyorum evet, biri elimden tutup çektiğinde mekanda tüm varlığımla olmak istiyorum, zamanı kutsuyorum o zaman tüm şenliğiyle. Peki ya sonra? Pişmanlık çizgisinde gidip geliyorum; şimdi bu sözlerden kötü şeyler, yani anlarsınız ya fena işlere bulaştığım falan anlaşılabilir. Haşa ben mi? Ben sadece izler dururum kötülükleri, sinirlenirim de, hatta çoğu zaman müdahale etmek isterim. Ama sizce, böyle biri miyim? Yok, hayır böyle şeylere cesaretim yoktur benim; ne iyiliğe ne kötülüğe bulaşırım. İçimden ve kendimle çok bir şeyim aslında; iyi, kötü, çirkin, fena vesaire…Ama gerçeklik; iyi diyorlar ya, hadi bakalım öyleyim… ne önemi varsa..
İyi diyorlar bana, inanması güç hayatın entrikalarını sadece dinlemeyi tercih eden, acıyı hissetmek için şiir yazan ve kimi zaman öykülerine bulaştıran biri. Peki dokundu mu bana kötülük? Aman dokunmasın dediğinizi duyuyorum!Ya, evet dokunmasın. Ben, burada kendiliğimle, hiçbir şeye dokunmadan kalayım.. Öyle aşklardan bahsedeyim ve acılardan ya da ödipal komplekslerden.. Kendimden bahsetmekten vazgeçip, sizlerden bahsedeyim; bizzat yaşayanlardan. Sizin öykünüzü yazayım tarihe. Ama önce ben! Bencilim işte bilirsiniz.
Bulaştım yine de size, pisliğinize. Akıp gidiyorum bir kanalizasyonda, pis sular bulaşıyor ben üstümü siliyorum, paçalarımı sıvamış nazik nazik yürüyorum.Elim yüzüm iyilik saçıyor..Öyle işte, bu nedenle de her şeyden ve kendimden birkat daha fazla tiksiniyorum..
geçen yıllara geçmişler ola..
Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s