>hazirana dair

Posted: June 30, 2008 in Uncategorized

>


Ne çok hikayenin kokusu yayılır bu şehre haziranda.En çok da terk edişlerin sahnelendiği aydır ve eylülün şöhretine adaydır Ankara’da.Rüzgara verip kendini yollara düşmenin mevsimi baharın son ayında bir de bürokratik heyecanlara sahne dramlar çıkarır içerisinden; biraz lirik en çok da didaktiktir!

Temmuz’dan bakınca ise fazlasıyla absürd telaşlardır bunlar; seçilebilme ve yerleşebilme heyecanları.Rekabetin tavan hassasiyetini en güzel aşklara karıştırdığımız, yolumuzu şaşırdığımız ve kumrular sokakta yürümek varken elele bilumum dershane sokaklarında testler tarafından test edilen duygularımıza yenik düştüğümüz bir dönemdir en çok da; büyüğünden küçüğüne yenik gençliğimiz çoktan seçmeli haleti ruhiyelere..
Seçeneklere bile koyulmamış gerçeklikteki küçük dünyama kaçtığımda ise bir hengamedir bu ay bende..motoruma atlayıp o mekan senin bu zaman benim, bir tek rüzgarla dost hayalime yaklaştığımı zannetmeme sebep fotoğrafa gelince; gökyüzüne atılmış kepin yolculuğunda yanımdaki en dost yakınlığın seviyor-sevmiyor hikayesine inat en güzel hatırasıdır; minicik motor, rüyalarıma eş olmuş ve zamanı kum saatinde tutulmuş ve hazirana kayıt olmuş!
Hazirana dair olan hüznümü melalden koparıp geleceğe yazdıran dostlarıma hediyedir şimdi bendeki tüm baharlar..
güle güle kullanın..
Comments
  1. KelebeK says:

    >Hengameyi ilk gördüğümden beri aslında sana bir şeyler yazmak, yazdıklarının altına iki-üç satırcık katkı koymak isteği içimde boylu boyunca uzanmış yatıyor.Ama daha şimdi vakit bulabildim.Haziran, Ankara ve uzaklaşma temalı bir yazının altına not düşmek elbette ki kişisel tercihim. Çünkü, sen o yazınla beni “Ankara’nın en iyi yanı İzmir’e dönmesi” diye niteleyebileceğim günlere götürdün.İlk yazışmamız da benim Ankara üstüne yazdığım şiirin üstüne olmuştu ve sen bana yazdığın cümleleri Mülkiyeli ve Ankaralı olarak imzalamıştın.Bunlar olayın duygusal tarafları kuşkusuz. Ancak, yazılması gereken bir şey varsa her ne kadar bir edebiyat gurusu olmasam da yazmayı deneyen biri olarak yazış tarzını, bakış biçimini çok beğenmem. Sade bir duruşla söylemek istediklerini çok güzel aktarıyorsun.Belki görünüşte ufacık bir göl sunuyorsun bize. Ama yanına yaklaşıp içine baktığımızda gördüğümüz renklerin haddi hesabı yok. Bu yüzden sen yazmaya devam et, biz de okuyalım. Tamam mı ?

  2. >yazmak, paylaşmaktır biraz da..sevdiklerimle kelimelerimi paylaşabiliyorsam ne mutlu..çok sevindim “haziranlı ve ankaralı” yoruma..teşekkür ederim..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s